Svaz chovatelů shetland pony

 
Šampión a vícešampión Shetland pony

Do programu této červencové výstavy, pořádané Stájí Prima Horseland ve spolupráci s ČSCHVK, SCHSHP, ACHMK a Chovem koní Nebanice, byly již druhým rokem zařazeny také chovatelské třídy na ruce pro plemeno SHP. Obě dvě shetlandské kategorie včetně jejich šampionátů posuzovala paní Petra Šarochová z hřebčína Domino. Ta byla velmi potěšena nejen hezkou obsazeností tříd, ale i dobrou kvalitou vystavovaných zvířat.

V kategorii standart jsme měli možnost postupně vidět dvanáct poníků, z nich všichni, až na jednoho byli českého chovu. Největší zastoupení zde měli jednoznačně odchovanci hřebčína Viklan Kadov, se kterými soupeřily odchovy paní Libuše Kaprasové a Pštrosí farmy na Čenkově. Jediným importem mezi standartními SHP byla klisna holandského chovu Blissy v.d. Zomerlanden.
Ve třídě ročků se nám přestavily dvě mladé a nadějné klisny sice ze stejného chovu, ale různých majitelů, vranka Kadov Aronia (rodina klisny Birchmoor Amythst) a červená bělka Bohyška of Kadov (rodina klisna K 49 Annabella). Obě byly na výstavu dobře připraveny a korektně předvedeny v požadovaných chodech. Vítězkou se díky hezčí hlavě stala Bohyška of Kadov paní Terezy Kateřiny Petkové z Plzně.


Pro celý článek klikněte zde.

PŘÍKLADY ÚLOH PRO SPECIÁLNÍ VÝSTAVNÍ TŘÍDYPro celý článek klikněte zde.

BARVY KONÍPro celý článek klikněte zde.

LEAD REIN pohár po čtvrté - zamyšlení nad vhodným výběrem poníka pro Lead Rein, ale nejen pro něj.Pro celý článek klikněte zde.

LEAD REIN POHÁR 2015 potřetí - způsob hodnocení, práce vodiče a prezentace ve výstavním kruhu.Pro celý článek klikněte zde.

LEAD REIN POHÁR 2015 podruhé, aneb jak se správně obléci?Pro celý článek klikněte zde.

LEAD REIN POHÁR a jeho pravidlaPro celý článek klikněte zde.

   
    

WebmasterJan Frits Vegter www.marah.cz